Wikipedie k nalezení zde: https://swrp.wiki/

BookMaker: The path to your happiness

november481november481 Člen
upraveno 8. srpen 2019 v Archiv

BookMaker: The path to your happiness

Jak to vše začalo …

Jednoho červencového večera, kdy  si spolu na motorkách vyjeli Mike Fire a Wakanaka na místo zvané The Range a povídali si o svých životech, koukajíc na červencovou hvězdnou oblohu. Mike povídal Wakanakovi o hvězdách v basketbalu, když si Wakanaka povzdechl: „Kdyby tak ty hvězdy byly peníze…“

V tu chvíli se zrodila myšlenka, jak spojit sportovní hvězdy a peníze. Mike, který je podnikavější, tuto myšlenku rozvedl a začal podnikat kroky k založení sázkové společnosti s názvem BookMaker: The path to your happiness

 

Jak to bylo dál  ….

Po noci strávené jízdou na motorkách a objížděním města Los Santos, hledáním vhodného místa v závislosti na dostupnosti od centra s přihlédnutím na počáteční kapitál, se Mike a Wakanaka shodli, že pro začátek jim stačí malý obytný přívěs na křižovatce Occupation Avenue a Low Power Street v blízkosti Soudu a staveniště.


Sídlo

Společnost by sídlila v malém obytném přívěsu, který může sloužit jako kancelář a vyhovuje všem potřebám společnosti, na křižovatce Occupation Avenue a Low Power Street v blízkosti Soudu a staveniště.

https://www.gta5-mods.com/maps/trailer-of-workers-vagonchik-rabochih-for-rp-projects

Zaměření

Otevřená a proklientská sázkovka. Zajištění prostředí pro kurzového sázení. Naši klienti sdílí informace a nachází inspiraci v rámci jedinečné internetové komunity.

 • Zajištění kurzové nabídky na vybraný zápas Major Los Santos League Soccer (LSLS), konaném na hřišti v Maze Bank Arena
 • Zajištění kurzové nabídky na vybraný dostih Los Santos Derby (LSD), konaném na Vinewood Racetrack
 • Zajištění kurzové nabídky na vybraný zápas Los Santos Basketball Association (LSBA), konaném na hřištích v oblasti Chamberlain Hills
 • Zajištění kurzové nabídky na vybraný zápas Los Santos Basketball Association Women (LSBAW), konaném na hřištích v oblasti Little Seoul (Decker Park)
 • Zajištění kurzové nabídky na vybrané utkání v Sandy Shores Darts, konaném v oblasti Sandy Shores (Great Senora Desert)
 • Zajištění kurzové nabídky na vybraný závod Rallye v rámci plánovaných eventů
 • Po domluvě možné zajištění kurzové nabídky na zápasy konané v Broker Fight Clubu
 • Zajištění dalších hazardních her v rámci možností a událostí v Los Santos
 • Provozování tomboly, Binga a případně jiných hazardních her, které spadají do zákona 186 o hazardních hrách, 1. části, § 3
 • Příjem a výdej sázek spojené s sázením na vypsanou kurzovou nabídku


Požadované výhody

 • Interiéry obytného přívěsu (Trailer of Workers - https://www.gta5-mods.com/maps/trailer-of-workers-vagonchik-rabochih-for-rp-projects)
 • F6 menu pro vystavování faktury (bez daně*)
 • Umístění menšího trezoru (s omezenou kapacitou) do obytného přívěsu
 • Upravení/Přidání zákonu o hazardních hrách a přidání licence pro provozování hazardních her
 • Vytvoření roomky na aplikaci Discord pro veškeré informace pro případné zákazníky, připnutí kurzové nabídky na dané období a kontakt na společnost
 • Stálý měsíční plat, z počátku v rozmezí 50-200 dle pozice.
 • Možnost vyžádání citlivých informací od občanů za účelem potvrzení věku a vedení šifrované databáze na firemních počítačí.
 • Informace o seznamu Patreonů (IC nicky), kteří dostávali nebo dostávají měsíční rentu za podpoření serveru (Sellout - 50+ dolarů)

Pokud by šlo

 • Pokud na serveru funguje něco podobného jako DECAL5 - Graffiti and Vehicle Vinyl Editor (https://cs.gta5-mods.com/scripts/decal5), tak přidání nálepky (logo), které půjde umístit na auto, případně na budovu.


Pracovní uniformy

Oblečení je u této společnosti jen jako doporučené pro majitele a zaměstnance.

Majitel


Pracovní automobily

Provoz v Los Santos je chaotický, zácpy, bouračky jsou na každodenním pořádku. Pro Společnost opět hrál roli počáteční kapitál a kompaktnost vozidla. Společnost z široké nabídky zvolila Issi Classis, “klasický Britský compact”. Vozidlo díky svým rozměrům nebude mít problém s pohybem po městě a nalezením parkování, zároveň bude adekvátně reprezentovat společnost v počáteční době. Britská klasika, právě Británie je rájem hazardu, v této Evropské zemi sídlí hned několik světových sázkových kanceláří, které jsou světově známé a určitě o nich ví i občané Los Santos. Pořádná Americká zde chybí.

Issi Classic

Cena: 9,000 $

Sídlo a vozidlo:

Společnost si sídlo a vozidlo pořídí ze svého počátečního kapitálu a veškeré náklady na provoz si bude hradit sama, distancuje se od jakéhokoliv darování daných objektů.


Pozice:

Majitel - FTS November MiaSanMia#7714 - Mike Fire

Zástupce majitele - JerremyCZ#6949 - Wakanaka

Bookmaker - Zatím neurčeno


Případné pozice při rozšíření zaměstnanců a působení

Marketingový specialista

IT specialista


Princip:

Společnost BookMaker by ve svém zájmu měla mít povinnost tvořit určitou nabídku kurzových sázek spojené s sportovním utkáním, případně jiných událostí, kde je na místě použití této služby. 

Společnost bude mít na starosti příjem sázek a případný výdej výher zákazníkům. 

Společnost bude mít jasně daná pravidla pro provoz a v případě porušení těchto pravidel je možné celou věc řešit soudním sporem. 

Společnost potřebuje pro své činnosti licenci vydanou soudní komorou Los Santos. 

Společnost pro získání a udržení licence bude muset odvádět  státní daň z celkového zisku společnosti*.

Zákazníci uzavřením sázky souhlasí s pravidly, které stanovila společnost, v případě porušení se může porušení řešit soudním sporem (Ovlivňování soubojů, případně zápasů)


Budoucnost:

Jelikož provozní náklady, náklady na udržení licence se mohou pohybovat v velkém rozmezí je nesmírně důležité si je hlídat. Z toho důvodu společnost začíná v obytném přívěsu pro pár osob a nejlevnějšími a úspornými vozidly. Pokud společnost bude prosperovat, bude si moci dovolit nákladnější prostory a vozidla. Zároveň rozšíření kurzovní nabídky.

Pokud by společnost prosperovala, mohla by díky licenci a kapitálu koupit Loterijní společnost.


České zákony(OOC*):

Co se týče dodržení provozu podle Českých zákonů je nesmírně nutné dodržení následujících podmínek:

 • Pro provoz hazardních her nesmí být využito reálné měny
 • Hazardu se nesmí účastnit osoby mladší 18 let

Osoby, které by se mohli účastnit hazardu nesmí býti Patreony, kteří přispívali nebo přispívají větší částkou než 50 dolarů měsíčně, případně dostávají/dostali virtuální měnu za podpoření serveru reálnou měnou.

GTA V spadá do skupiny PEGI 18, s prvky násilí a vulgární mluvou. Tímto se distancujeme od jakéhokoliv podporování nebo učení gamblerství u všech osob, kdy hlavní cíl je pobavení a zpestření hry. Díky přidání Casina do GTA Online a v minulosti vytvořených módů pro FiveM, které gamblerství podporují bereme naše služby jako vedlejší. Díky zákonům ČR nejsou aktuálně osoby mladších 18 let možné jakkoliv provozovat hazardní hry.

Tato sekce je stejná jako to, že se v klubech prodává alkohol nebo je možnost užívání drog.


Americké zákony(IC*):

Každá společnost, která vede svojí činnost se spojením s hazardními hrami, musí odvádět daň z celkového zisku. Dle Form 1040NR.*

Každá společnost musí svojí činnost provázet v souladu s americkými zákony a vyhláškami o hazardních hrách.*


Pravidla společnosti BookMaker:

Tyto pravidla upravuje právní vztah mezi Účastníkem a BookMaker, při účasti Účastníka na Kurzových sázkách provozovaným BookMaker na pobočkách a prostřednictvím Emailové, telefonické komunikace, a to v souladu se:

 1. Obecně závaznými právními předpisy Los Santos,
 2. S podmínkami základního povolení Soudního dvorce Los Santos pro provozování Kurzových sázek BookMakerem.

Společnost Bookmaker si vyhrazuje právo na používání jediného způsoby sázky:

 1. AKU sázka – akumulovaná sázka obsahující 2 a více Příležitostí. Pro Sólo sázky a AKU sázky je v okamžiku uzavírání Sázky v Internetové aplikaci používáno jednotné označení AKU.

Společnost Bookmaker si vyhrazuje právo na zakázání možnosti CashOut:

 1. CashOut – změna sázky na základě žádosti Sázejícího se současným Vyhodnocením sázky v době, kdy ještě nebyla Vyhodnocena některá sázková Příležitost zařazená do sázky. 

Společnost BookMaker má právo stanovit limity na jednotlivé sázky, dny a osoby.

Uzavřením sázky se považuje vybráním dané sázky a předáním peněz osobě pracující u společnosti BookMaker s platnou  licencí, kterou má povinnost stále nosit u sebe. Seznam všech zaměstnanců je veden na vývěsce BookMaker.

Uzavření kurzové nabídky na určitý zápas je vždy minimálně 1 hodinu před zahájením události, následné sázky již nebudou přijaty.

Veškeré osoby, které budou chtít využít služeb BookMaker se musí u společnosti registrovat při první návštěvě.

Pro registraci musí osoba předložit občanský průkaz. 

Registrace a následné služby budou povoleny pouze osobám starším 21 let. 

Veškeré citlivé údaje nebudou poskytnuté 3 stranám.

Zákazník nesmí mít jakýkoliv vztah/známost s osobami, případně hráči týmu na které uzavírá sázku. Nesmí jakýmkoliv způsobem ovlivnit výsledek zápasu.

Sázky lze podat pouze v peněžní formě, výjimky jsou předem dané.

Kurzová nabídka vypsána na začátku dne může během dne měnit, vždy se před uzavřením sázky informujte jaká je aktuální hodnota kurzu.

Společnost BookMaker má povinnost oznámit výsledky do 5 dní*(IRL) od vyhodnocení události, veškeré výhry budou uvedeny na vývěsce, pod šifrovanými údaji.

Pokud se daná událost neuskuteční v daný čas, je sázka vyhodnocena jako STORNO.

Povinností zákazníka je v případě výhry vyhledat pracovníka společnosti, případně se informovat na kontaktním emailu. Pokud si zákazník nevyzvedne výhru do 7 dní(IRL) od vyhodnocení sázky*, tak sázka propadá.

Zákazník nesmí uzavírat sázky, pokud hrozí, že příštích 7 dní(IRL) si nebude schopen výhru převzít.

Uzavřením sázky zákazník souhlasí s výše uvedenými pravidly.

Soupis hlavním pravidel je ve stručné formě sepsán výše, veškeré další pravidla jsou daná zákony města Los Santos.

Účastí na hazardních hrách se může zúčastnit pouze osoba starší 21 let.*


Příklad vypsané kurzové nabídky:

19.7.2019, 04:00

Major Los Santos League Soccer

Předrtland Timbers - Verando City

1,31 - 5,63 - 8,09

Databáze a rozhraní společnost je momentálně ve vývoji a bude do několika dní schopné provozu a činnost, tyto informace sdělí pouze příslušným osobám, kterým je určena.

Upraveno dodatečně *

Komentáře

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.