Wikipedie k nalezení zde: https://swrp.wiki/

Maurice Crooks

*Maurice Crooks*

*14.11.1993*

*NY - Harlem*

Život:

Narodil se v newyorském Harlemu. Jeho matka Jada Crooks a otec Billy Garland byli aktivními členy kontroverzního hnutí Black Panthers. Během Mauricova mládí byli jeho příbuzní stále vyšetřováni policií, např. jeho kmotr Elmer Wright byl uvězněn za vraždu a spolupráci s Black Panthers, jeho nevlastní otec Derick Lauter byl dokonce v roce 1982 na seznamu „deseti nejhledanějších uprchlíků“ FBI, kam se dostal poté, co pomohl své sestře utéct z věznice, kde měla strávit zbytek života. Poté, co byl Derick Lauter v roce 1986 uvězněn, se rodina přestěhovala do Baltimoru v Marylandu. Po dvou letech na veřejné střední škole přestoupil na Baltimorskou školu umění, kde studoval herectví, poezii, jazz a zpěv. Zde vystupoval v několika divadelních hrách. Později se začal věnovat rapu a beatboxu. Roku 1988 se ovšem rodina přestěhovala do Marin City, Kalifornie, kde dostudoval ve třídě zaměřené na poezii. Jedno ze školních hudebních vystoupení jej vedlo k jeho přijmutí do hudebního uskupení Same song.

Na začátku kariéry v Same song působil jako doprovodný tanečník ale později se stal jedním ze tří MC, to mu zajistilo místo na EP Same song, kde hostoval na jeho prvním singlu. Na konci téhož roku vydává debutový album.

Maurice se dostává do povědomí velké části Kalifornie, jeho songy se hrají v rádiích a kariéra se rozjíždí. Podepisuje se pod labely Jive, TNT a Interscope, což považuje za velký úspěch a rovnou na to vydává své další album. Jeho rapové texty jsou plné politických myšlenek, rasismu a špatné sociální situace. Začíná koncertovat a dostává se do povědomí celé USA, vydává další album, kde řeší stejně kontroverzní téma což mu zajišťuje ještě větší úspěch. Během této doby byl obviněn z několika přečinů a samotná vláda pociťuje určitou hrozbu, skrze kontroverzní texty, které se týkaly taktéž i aktuální politické situace.

V roce 2013 byl postřelen a okraden, když chtěl navštívit nahrávací studio na Manhattanu. Později byl Maurice obviněn svou fanynkou ze znásilnění, které popíral. Za pravdu mu dala lékařská zpráva, která jakýkoliv pohlavní styk osudné noci vylučovala. Dotyčná tedy změnila svou výpověď a tvrdila, že ji sexuálně obtěžoval, což bylo shledáno jako sexuální napadení. Ač byla důvěryhodnost této svědkyně velmi podryta, Maurice byl nakonec stejně shledán vinným ze tří z devíti bodů obžaloby a poslán do vězení na čtyři a půl roku. K této události přispělo i to, že byl často vnímán jako veřejný nepřítel. Po jedenácti měsících byl však propuštěn na kauci 1,5 milionu dolarů, kterou zaplatil manager a současně šéf Death Row Records Suge Knight, výměnou za smlouvu s Mauricem. Během svého uvěznění vyšla jeho třetí deska, která se stala multi-platinovou a Maurice nadlouho označila za jediného umělce, jehož deska se umístila na prvním místě americké hitparády.

Po propuštění z vězení založil novou skupinu a podepsal smlouvu s labelem Death Row Records, se kterým později vedl „válku“ proti labelu Bad Boys Records z východního pobřeží USA. U Death Row vydal své nejúspěšnější dílo, vůbec první rapové dvojalbum, kterého se prodalo okolo 4,5 milionů jen v USA. Maurice, který se vyhýbal označení gangster a tvrdil, že s gangy nemá nic společného, se pod vlivem okolností změnil a svůj rap přiblížil ke stylu, který mnozí nazývají „gangsta rap“. Přesto dále říkal: „gangsta rap neexistuje, nejsem gangsta rapper, jenom rapper“. Také je důležité zmínit, že během svého působení u Death Row Records nahrál stovky písní.

Koncem roku 2018 byl spáchán organizovaný zločin na nahrávací studio Death Row Records, kde jediný kdo přežil útok byl sám Maurice, který ztratil vše na čem tak pracoval, jelikož byl prohlášen za mrtvého. Jenže on si uvědomuje kdo za tímto masakrem stojí a čeká na správný moment, kdy se bude moct pomstít.

Komentáře

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.